مهارت های تصمیم‌گیری موثر - نهال زندگی

نقش کوچینگ در بهبود تصمیم‌گیری در محیط کار

در همه‌ی دوران‌ها تصمیم‌گیری اولین قدم برای ایجاد تغییر بوده است. برای‌ اینکه این تغییرات بتوانند شما را به‌سمت جلو ببرند، باید قدم اول را سنجیده و محکم بردارید. در دنیای امروزی کسب‌وکار نیز تصمیم‌گیری یکی از مهارت‌های ضروری برای شماست. این مهارت می‌تواند تاثیر زیادی بر خرید، فروش، عملکرد کلی و درنهایت موفقیت شما و سازمان‌تان داشته باشد. از آنجایی‌ که کوچینگ به‌عنوان یک ابزار قدرتمند برای بهبود فرایند تصمیم‌گیری در نظر گرفته می‌شود، در این مقاله به نقش کوچینگ تصمیم‌گیری در محیط کاری می‌پردازیم.

کوچینگ در بهبود تصمیم‌گیری چطور عمل می‌کند

کوچینگ در یک فرایند مشخص با بهره‌گیری از تکنیک‌ها و روش‌های مدرن کوچینگ، به کارمندان و مدیران کمک می‌کند توانایی تصمیم‌گیری خود را در موقعیت‌های مختلف بهبود بخشند. کوچینگ تصمیم‌گیری با این ابزارها کمک می‌کند مسیر بهتری برای تصمیم‌گیری ایجاد شود. برای مثال شما به‌عنوان یک مدیر می‌آموزید که چگونه بیندیشید و چگونه تحلیل کنید؛ یاد می‌گیرید هماهنگی بهتری در تیم و محیط ایجاد کنید و درنهایت چگونه تصمیم بگیرید و با آن مشکل روبه‌رو شوید. کوچینگ کمک می‌کند ذهن آماده‌تری برای تصمیم‌گیری داشته باشید.
یکی از روش‌هایی که اغلب در کوچینگ استفاده می‌شود، پرسیدن پرسش‌های متمرکز بر اهداف است. این فرایند به شما کمک می‌کند به‌طور دقیق اهداف خود را مشخص کنید و بدانید که رسیدن به چه نقاطی شما را خرسند می‌کند.
پس از پرسیدن این سوال‌ها نوبت تحلیل تأملی و ارائه‌ی پیشنهادات سازنده است. این تحلیل کمک می‌کند قله‌های موفقیت و چاله‌های چالش‌برانگیز را به‌درستی در نظر بگیرید؛ همچنین در مواجهه با چالش‌های سازمانی می‌توانید با بررسی جنبه‌های مختلف، بهترین فرد را برای مقابله با آن‌ها انتخاب کنید؛ و توانایی کارمندان خود را بهبود ببخشید.

استفاده از کوچینگ برای تصمیم‌گیری گروهی

کاربرد دیگر کوچینگ، قابلیت استفاده در تصمیم‌گیری‌های گروهی است. کوچینگ در تصمیم‌گیری‌های گروهی کمک بزرگی به حفظ تمرکز خط فکری جلسه روی اهداف می‌کند و از جلوی ورود به بحث‌های بی‌نتیجه را می‌گیرد. این فرایند، با ارتقاء مهارت‌های معاشرت گروهی و سازماندهی اختلاف نظرها در تصمیمات گروهی، می‌تواند موجب تصمیم‌گیری سنجیده‌تر و مورد قبول‌تر در سطح گروه شود.

چالش‌ها و راهکارهای اجرای کوچینگ در سازمان

کوچینگ برای بهبود تصمیم‌گیری اثر بخش است؛ اما در مرحله‌ی اجرای آن در سازمان‌ها پیچ و خم خود را دارد. بزرگترین چالشی که در ایران برای اجرای کوچینگ در سازمان وجود دارد، نبود آشنایی همگانی با کوچینگ است؛ همین مورد موجب می‌شود که کوچینگ در سازمان به آن مقبولیتی که لازم است نرسد. البته تبلیغات و معرفی درست کوچینگ به عامه‌ی مردم در کم‌رنگ کردن این چالش بیشترین تاثیر را دارد.
از دیگر چالش‌های موجود، می‌توان به تغییر فرهنگ سازمانی و پذیرش یک فرایند و همینطور وقت‌گذاشتن برای آن اشاره کرد. راهکارهای پیشنهادی برای این مورد، آموزش، آگاه‌سازی و ساخت بستر مناسب برای ورود بیشتر کوچینگ به جامعه است.

کوچینگ تصمیم‌گیری برای توسعه و بهبود کسب‌وکارهای کوچک

اگر شما کسب‌وکار کوچکی دارید و در تلاش برای رسیدن به نقطه شروعی در بازارهای بزرگ رقابتی هستید، تصمیماتی که می‌گیرید نیازمند چشم‌اندازی گسترده است. این در حالی است که نسبت‌به سازمان‌های باسابقه در بازارهای رقابتی، تجربه و اطلاعات کمتری دارید. از این رو باید با کمترین اطلاعات، بهترین تصمیم ممکن را در سریع‌ترین زمان بگیرید. کوچینگ تصمیم‌گیری به‌عنوان یک ابزار مؤثر و جدید به شما راه انجام این کار را نشان می‌دهد.
در فرایند کوچینگ، ابزاری ارزشمند برای کسب‌وکارهای کوچک فراهم می‌آید؛ از پرده‌برداری و به‌نمایش‌گذاشتن نقاط قوت و همینطور پنهان کردن ضعف تا قراردادن اهداف و راهبردهای مشخص. پیگیری مراحل اجرایی راهکارها و بررسی و طبقه‌بندی نتایج به‌دست آمده برای تصمیم‌گیری‌های آتی نیز از جمله پله‌های این روند است.
یکی از دیگر نتایج استفاده از کوچینگ تصمیم‌گیری در کسب‌وکار، ایجاد ارتباط سازنده و بهتر میان اعضای سازمان است؛ همچنین کمک می‌کند مدیران به تصمیمات خود باور قلبی بیشتری پیدا کنند؛ استوار و محکم قدم بردارند و جای هیچ تردیدی در ذهن خود باقی نگذارند. باور قلبی مدیران به تصمیماتی که گرفته‌اند، حتی روی کارمندان‌شان و بهره‌وری آنها اثر قابل توجهی می‌گذارد.
کوچینگ تصمیم‌گیری به کسب‌وکارها کمک می‌کند تا در فرآیند تصمیم‌گیری‌ها و اجرای آنها از بهترین راه، ابزار و نیروها استفاده کنند. کوچینگ تصمیم‌گیری باعث عملکرد بهتر در کیفیت، سرعت و کارایی نسبت به رقبا می‌شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *