خدمات نهال زندگی

کوچینگ

کوچ یا مربی با مراجع مشارکت می کند تا خودش پاسخ و راه حل های دلخواهش را پیدا کرده و به هدف ایده آلش برسد. این فرآیند به افراد کمک می کند تا توانایی‌ها، اهداف و آرزوهای خود را بیشتر درک کرده و برای دستیابی به آنها اقدام کنند.

منتورینگ

منتور یا مرشد با انتقال دانش و تجربه خود به مراجع در رسیدن به هدفش کمک کرده و او را در طی مسیر همراهی می کند. این فرآیند به تسریع یادگیری و رشد فردی کمک می‌کند و در حوزه‌های حرفه‌ای، تحصیلی، و شخصی کاربرد دارد.

کوچینگ تصمیم گیری و اقدام

کوچینگ تصمیم گیری فرآیند مشارکتی بین کوچ و مراجع است که با شناخت عوامل بنیادین نظیر باورها، ارزشها و الگوهای فکری پنهان مراجع شروع شده و به اتخاذ تصمیمات کلیدی در زندگی شخصی، کاری و اجتماعی مراجع و در رابطه با زندگی وی منجر می شود.

فرآیند مشاوره با نهال زندگی

01

آشنایی و بررسی زمینه ها

کوچینگ یک دوره است و قبل از شروع دوره، ضروریست که من و مراجعم امکان همسو شدن را بررسی کنیم. در این راستا، برای مراجعانم یک جلسه ابتدایی که "جلسه دیسکاوری" یا "جلسه آزمایشی" نامیده می شود، برگزار می نمایم. در این جلسه ۳۰ تا ۴۰ دقیقه ای، تعریف، کاربرد و بایدها و نبایدهای کوچینگ را واضح نموده، از مراجع سوالاتی می پرسم و همینطور به سوالات ایشان پاسخ می دهم. یکی از مواردی که در این جلسه درباره آن گفتگو می کنیم، هدف خاص مراجع و آنچه امیدوارست از جلساتمان به دست آورد است.

02

تنظیم توافقات

اگر مراجع همنوایی لازم با کوچینگ و ملزوماتش را داشته باشد، به مرحله دوم که تنظیم توافقات با ساختاربندی مشخص و رویکرد SMART است، می پردازیم. در این مرحله مواردی مانند شرایط پشتیبانی بین جلسات هم مورد گفتگو قرار می گیرد.

03

امضاء تفاهم نامه

با نهایی شدن توافقات، پکیج اجرای کوچینگ که تفاهم نامه هم در آن قرار دارد، برای مراجع ارسال می گردد. امضاء تفاهم نامه توسط مراجع مجوز دسترسی به مدل کوچینگ و جلسات شخصی سازی شده را برای وی به همراه می آورد.

04

برگزاری جلسات

جلسات بر اساس مدل کوچینگ نهال زندگی که با رعایت کامل صلاحیت های انجمن بین المللی کوچینگ (ICF) و معتبرترین ابزارهای کوچینگ طراحی شده، برگزار می گردد. فضای جلسات امن، محرمانه، محترمانه و بدون قضاوتگری بوده و کوچ و مراجع در مسیر هدف مراجع مشارکت می کنند. در پایان هر جلسه، مراجع تکالیف خود را از این مشارکت کوچینگی برداشته و در صورت لزوم حمایت مورد نیازش را با کمک کوچ برنامه ریزی می کند.

05

جمع بندی و بازخورد

در پایان هر جلسه مراجع ملزم به ارائه بازخورد کوتاه از آن جلسه با ساختار خاص توضیح داده شده در پکیج کوچینگش می باشد. این بازخورد که در رشد و پیشرفت مراجع بسیار مؤثرست، در پرونده مراجع نیز ثبت می گردد.

06

پشتیبانی بین جلسات

در بین جلسات، بر اساس پکیج کوچینگ قید شده در تفاهم نامه، مراجع موارد پشتیبانی بین جلسات را از کوچ دریافت می کند. این پشتیبانی به منظور مشارکت و حمایت کوچ از مراجع در جهت رسیدن به هدفش می باشد.

07

ادامه جلسات

کوچ متعهدانه به مراجع بازخورد داده و با او روند حرکت به سمت اهدافش را بررسی می نمایند. در این مرحله با توجه به وضعیت مراجع، اکتشافات، عیب یابی ها، و در صورت لزوم بهینه سازی صورت می گیرد. اجرای مدل کوچینگ نهال زندگی تا پایان دوره مورد تفاهم ادامه می یابد.

08

جمع بندی نهایی و جشن

دوره کوچینگ با جمع بندی کلاسه بندی شده و جشن دستیابی مراجع به هدفش پایان می یابد. در این مرحله بسیاری از مراجعان خواستار شروع دوره جدید کوچینگ برای اهداف دیگرشان هستند و یا به سادگی تمایل به ادامه مسیر در جهت پیشرفت بیشتر در همان هدف قبلی را دارند. این درخواست ها با توجه به شرایط زمانی و در دسترس بودن کوچ مورد بررسی قرار می گیرد.

پکیج ها

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

جلسه شخصی

99 هزار تومان

جلسه زوج

179 هزار تومان

جلسه گروهی

299 هزار تومان